Nuo 1990 metų visi pasaulio frankofonai kovo 20-tąją mini Tarptautinę Frankofonijos dieną. Šiandiena pasaulyje skaičiuojama apie 300 mln. prancūzakalbių. Frankofonija simbolizuoja bendrystę, solidarumą ir taiką per prancūzų kalbą. Šiai tarptautinei datai, prancūzų kalbai ir frankofoniškoms kultūroms švęsti skiriamas visas kovo mėnuo. Mūsų mokykloje taip pat vyko įvairūs renginiai, projektai, konkursai, skirti Frankofonijos dienai paminėti.

Ta proga 2-3 klasių mokiniai piešė ir dekoravo Paryžiaus simbolį – Eifelio bokštą. 4-5 klasių moksleiviai iliustravo Antoine de Saint Exupéry kūrinį „Le petit Prince“. 8 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Quizz de la Francophonie“.

6-7 klasės dalyvavo atviroje kulinarinėje pamokoje „Cuisine française“. Mokiniai, susiskirstę grupelėmis ar poromis savarankiškai pagamino išskirtinio skonio prancūziškus desertus, tokius kaip: „Canelles“, „Clafoutis“, „Tartes aux fraises“, „Bûche de Noël“, „Croissants“, „Crêpes“, „Macarons“. Kiekviena grupelė pristatė savo pagamintą desertą ir jo gaminimo eigą. Galiausiai vyko degustacija, kurios metu visi dalyviai vaišinosi ir įvertino savo ir draugų pagamintus prancūziškus desertus.

Prancūzų kalbos mokytoja Vida Kasperavičienė

  

Atnaujinta: 2023/03/29

Jums taip pat patiks

Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Kalėdinė mugė