Pavasario gūsingu vėju pralėkė kovas. Šio mėnesio 20-ą dieną visame pasaulyje minima Tarptautinė frankofonijos diena, tačiau šiai šventei skirtų veiklų ir renginių būna tiek daug, kad vienos dienos pristingama, todėl švenčiame visą mėnesį.

Puoselėdami ilgametes tradicijas Jono Basanavičiaus progimnazijos mokiniai ir mokytojai organizavo renginius, konkursus ir įvairias veiklas, skirtas populiarinti prancūzų kalbą. Konkursuose labai aktyvūs buvo pradinių klasių mokiniai. Įmantriai vedžiodami raideles, jie varžėsi prancūziško dailyraščio konkurse. Taip pat pagal prancūzišką abėcėlę piešė Paryžiaus simbolį – La Tour Eiffel – Eifelio bokštą. Sunku buvo išrinkti geriausius darbus, tačiau labiausiai norime pasidžiaugti Medeinos (2c), Medos(2c) , Aistės (2a), Ugnės (2b), Darijos(2a), Liepos (2d), Manto (3d), Evos (3d), Patricijos (3c), Ugnės (3d), taip pat ir Ulos (4c), Rasos (4d) bei Emilijos (4d) kūriniais. Darbų parodėlę galima apžiūrėti antrame mokyklos aukšte.

Sveikiname prancūzų kalbos dailyraščio nugalėtojus! Pirmąją vietą laimėjo Barbora Prišmontaitė (3b) ir Rusnė Kairytė (4f). II vieta atiteko Vaivai Kumetaitytei (4d) ir Patricijai Pupelytei (3c). III vieta skirta Mantui Zalumskiui (3d), Unei Parvinskaitei (3d) ir Miglei Onai Valaitytei (4a).

Vyresnių klasių mokiniai varžėsi prancūzų kalbos diktanto konkurse, dalyvavo viktorinose, vedė prancūziškos virtuvės pamokas. Kovo 27 d. buvo skirta prancūziško kino peržiūroms. Gausus būrys mokinių žiūrėjo filmą „Gobšius“, kuris žiūrovus privertė susimąstyti apie žmogiškąsias vertybes.

6 – tų klasių mokiniai su prancūzų kalbos mokytojomis Donata Vaičiulienė, Vida Kasperavičienė ir technologijų mokytoja Aušra Jurgaitiene dalyvavo netradicinėje, atviroje, integruotoje pamokoje „Gardžioji Prancūzija“. Jos metu vaikai turėjo galimybę bendradarbiausti su kitų 6-tų klasių mokiniais. Šeštokų komandos iš pačių surinktų, užrašytų ir iliustruotų prancūziškų receptų kūrė knygeles, atsižvelgdami į receptų rūšis (užkandžiai, pagrindiniai patiekalai, desertai, gėrimai). Mokiniams buvo smagu varžytis maisto ir serviravimo tematikos viktorinoje. Nugalėtojais tapo Sraigių komandos atstovai (Escargot), paneigę mitą, kad sraigės yra lėčiausias gyvis.

Sveikiname prancūzų kalbos diktanto nugalėtojus! 5-6 kl. konkurse nugalėjo Liepa Ragauskaitė (5b) – I vieta, Vilius Prišmontas (5c) – II vieta ir Benediktas Lukšėnas (5e) su Liepa Bareike (5b) – III vieta.

6-7 kl. konkurse daugiausiai balų surinko ir  I vietą laimėjo Rūta Selevičiūtė (6a)  ir Meda Šakočiūtė (6b), tik vienu balu atsiliko ir užėmė II vietą Milda Kurgonaitė (7c). III vieta  skirta Eimantui Razgūnui ir Faustai Savickaitei (6c).

Visi nugalėtojai buvo apdovanoti Frankofonijos mėnesio uždarymo renginyje. Čia skambėjo prancūziška muzika, eilės. Jungtinė 1-7 klasių vaikų grupė pristatė nuotaikingą spektaklį prancūzų kalba apie Raudonkepuraitę. Spektaklį mokiniams padėjo paruošti mokytojos Daiva Lemežonienė ir Rita Cicėnienė.

Ir tai dar neviskas. Balandžio mėnesį progimnazijoje vyks respublikinis prancūzų kalbos festivalis „Le Français en fête“, o mūsų roko grupė Rock ID rengiasi dalyvauti respublikiniame prancūziškos dainos konkurse Šeduvoje. Linkime jiems sėkmės.

 

Prancūzų kalbos mokytoja Donata Vaičiulienė

 Atnaujinta: 2019/04/02

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”