Kovo 20-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė frankofonijos diena. Frankofonija –  tarptautinė organizacija, vienijanti šalis ir regionus, kurių nacionalinė kalba yra prancūzų. Jai priklauso 84 valstybės ir Vyriausybės narės. Šiandien pasaulyje prancūzų kalba šneka per 274 milijonai gyventojų. Nuo 1999 metų Lietuva šioje organizacijoje turi stebėtojos statusą.

Frankofonija simbolizuoja bendrystę, solidarumą ir taiką, todėl jos dienai paminėti organizuojama daugybė šventinių ir kultūrinių minėjimų. Lietuvoje šiai tarptautinei datai, prancūzų kalbai ir frankofoniškoms kultūroms pažymėti skiriamas visas kovo mėnuo.

Jono Basanavičiaus progimnazija puoselėja senas tradicijas ir populiarina prancūzų kalbą. Tai viena iš nedaugelio mokyklų Lietuvoje, kurioje mokiniai gali rinktis mokytis prancūzų kalbą kaip pirmąją užsienio kalbą.

Kovo mėnesį progimnazijos mokiniai organizavo ir dalyvavo daugybėje frankofoniškų renginių ir veiklų: vedė prancūziškos virtuvės pamokas, prancūziškoms literatūrinėms istorijoms kūrė pabaigas, pradinių klasių mokiniai dalyvavo prancūziško dailyraščio konkurse ir kt.

6 klasės mokiniai atstovavo progimnazijai respublikiniame prancūzų kalbos festilvalyje „Le Fête du citron“, kuris vyko M. Mažvydo progimnazijoje. Ten, vadovaujami prancūzų kalbos mokytojų, gamino porcialiano dirbinius, kepė kruasanus, ieškojo lobio, dainavo, pristatinėjo Šarlio Pero pasakos „Batuotas Katinas“ motyvais kūrybiškai sukonstruotus katino batus.

 

5 klasių mokiniai vykdė skaitymo ir vertimo projektą „Chez le fromager“ apie prancūziškus sūrius ir jų rūšis. Projekto pabaigą vainikavo maloni sūrių degustacija.

Džiaugiamės bendradarbiavimu ir su J. Basanavičiaus gimnazija. Joje mūsų progimnazijos 7-8 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „La France et la Francophonie“. Mokiniai turėjo atsakyti į klausimus apie Prancūziją ir frankofoniškas šalis pagal įvairias sritis: literatūrą istoriją, geografiją, kultūrą, muziką. Mokiniai ne tik tobulino prancūzų kalbą, maloniai leido laiką, bet ir pagilino bei praplėtė savo žinias.

Labai džiaugiamės ir pradinių klasių mokinių aktyviu dalyvavimu prancūzų kalbos veiklose. Sveikiname geriausių prancūzų kalbos dailyraščio konkurso dalyvius: Patriciją Pupelytę (2c), Vytę Galeckaitę (2d), Ūlą Baranauskaitę (3c), Vaivą Kumetaitytą (3d), Moniką Kirejeva (4d) ir Medeinę Leonavičiūtę (4d.). O geriausų darbų nugalėtojais pripažinti: Emilis Stalnionis (2b), Deimantė Vasiliūnaitė (3c) ir Nida Kirdulytė (4d).

Kovo 23-oji buvo frankofoniško kino diena mūsų progimnazijoje. 5-8 klasėms buvo specialiai užsakytas edukacinis  kinas Skalvijos kino teatre. Mokiniai žiūrėjo filmą iš programos „Mokausi iš kino” – Panelė Rūgštynė. Šis filmas išrinktas 2017 m. geriausiu jaunimo filmu. Mokiniai kino salę paliko sužavėti ir su aplodismentais.

Frankofonijos dienas vainikavo progimnazijoje surengtas Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“, kuris sulaukė itin didelio susidomėjimo. Jame dalyvavo apie 20 Vilniaus mokyklų, kurių mokiniai skambiai atliko prancūziškas dainas ir jų interpretacijas. Festivalio svečiai liko maloniai nustebinti grupės Skamp nario Viktoro Diawaros apsilankymu. Būdamas tikru frankofonu, jis dalijosi savo patirtimi, išgyvenimais ir prancūziška muzika.

Frankofonijos renginių metu mokiniai prisilietė prie prancūziškos kultūros. Jie įgijo galimybę pamatyti, kad prancūzų kalba yra gyva ir už klasės sienų, yra jų gyvenime.

 

Prancūzų kalbos mokytoja Donata Vaičiulienė

  –Atnaujinta: 2018/04/03

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”