Kovas Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje – Frankofonijos mėnuo. Frankofonija simbolizuoja bendrystę, solidarumą ir taiką per prancūzų kalbą. Tarptautinė frankofonijos diena kovo 20-ąją visame pasaulyje minima nuo 1990 metų.

Tai puiki galimybė frankofonams susitikti įvairiuose virtualiuose renginiuose, skirtuose prancūzų kalbai. 2021 m. kovo tema –  Frankofonija ir moterys,  „La Phrancophonie avec Elles“.

Jono Basanavičiaus progimnazijoje vyksta įvairios veiklos ir renginiai šiai datai paminėti. Pradinių klasių mokiniai, minėdami Frankofonijos mėnesį ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, kūrybiniuose darbuose įamžino Lietuvos ir Prancūzijos draugystę bei šalių simbolius – vėliavas.

 

 

Vyresnieji mokiniai rengia pristatymus apie frankofoniškas šalis, jų kultūrą, virtuvės paslaptis, tradicijas.

Džiaugiamės, kad akcijoje “Sais-tu?“ aktyviai dalyvauja ir mažieji progimnazijos mokiniai, ir vyresnieji. Mokiniai visą kovo mėnesį dalinsis įvairiais įdomiais faktais apie Prancūziją ir Frankofoniškas šalis mokyklos FB grupėje.

Progimnazijai bendradarbiaujant su Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija organizuojama virtuali arbatos pertraukėlė 8-tų klasių mokininiams „Collège J. Basanavičius – Lycée  Vytautas Magnus de Vilnius: français-première langue étrangère“. Susitikimo metu gimnazistai, buvę progimnazijos mokiniai ir jų mokytojai pristato mokymosi galimybes gimnazijoje ir naująjį prancūzų kalbos modulį.

Šiais metais Vilniaus Jono Basanavičiaus suteiktas  QF (Qualité francophone) – kokybiško frankofoniško ugdymo ženklas. Tai ir džiaugsmas, ir atsakomybė. Mūsų progimnazija ėmėsi iniciatyvos suburti Lietuvos QF ženklo mokyklas ir kovo pabaigoje organizuoja vaikų prancūzų kalbos konferenciją  „ A travers les fêtes et les traditions, on découvre l’amitié“. Renginio metu mokiniai ne tik bendraus virtualiai, bet ir pristatys savo krašto, savo regiono šventes ir tradicijas.

Tikimės, kad balandžio mėnesį pavyks surengti tarptautinę vaikų prancūzų kalbos konferenciją. Laukiame su nekantrumu!

Kovo mėnesį baigsime Qualité Francophone mokyklų vadovų ir mokytojų konferencija, kurioje pasidalinsime savo mokyklos patirtimi.

Frankofonijos renginių sąrašą galite rasti prancūzų instituto puslapyje  https://www.institutfrancais-lituanie.com/frankofonija/

 

Išskirtine tik šių metų Frankofonijos mėnesio Lietuvoje proga, kviečiame mokinius ir jų tėvus į kovo 16 d. 18h virtualų susitikimą

Su prancūzų kalba nuo baleto iki Marso.

Įkvepiantis susitikimas su jauna ir puikiai prancūziškai kalbančia Lietuvos mokslininke ir inžiniere Simona Liukaityte-Suszczinska, kuri aktyviai dalyvavo NASA marsaeigio „Perseverance“ projekte. Mokslininkė dirbo prie vienos iš marsaeigio kamerų „SuperCam“ segmento.

Klausime jos, koks buvo mokslininkės kelias nuo baleto klasės M. K. Čiurlionio menų mokykloje iki fizikos magistro studijų Vilniaus universitete, dar vienos magistrantūros ir mokslinės disertacijos Prancūzijoje, kokie darbo Prancūzijos mokslinėse laboratorijose ypatumai, kokia patirtis iš darbo Prancūzijos kosmoso agentūroje, ko reikia, kad Lietuvos mokslininkų žiniomis patikėtų NASA, su kokiais iššūkiais teko susidurti dirbant ties marsaeigiu? O svarbiausia – kiek svarbi šioje istorijoje yra prancūzų kalba.

Jūs irgi galite užduoti savo klausimus ! Renginys lietuvių kalba.

Skubėkite registruotis, nes vietų skaičius ribotas : https://forms.gle/ci3bLXQDoLoni44a6

 

 Atnaujinta: 2021/03/12

Jums taip pat patiks

Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Kalėdinė mugė