Reaguodama į Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos prašymą ir būtinybę organizuoti priešgaisrinės evakuacijos pratybas, Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija jas organizuoja vasario 27 dieną. Prašome visų būti geranoriškais, tolerantiškais ir pilietiškais.

Mokinių evakuacija (visi susirenka prie susibūrimo vietos ženklo – prie pagrindinio įėjimo į mokyklą):

• I aukšto pradinukai – per vidinį kiemą;
  • II ir III aukšto pradinukai – per 3 avarinį išėjimą (prie 18 kabineto);
  • Sporto salė- per savo avarinį išėjimą;
  • Administracija ir 14 kabinetas – per pagrindinį įėjimą;
  • 1-9 kabinetai – per 5 avarinį išėjimą (į vidinį kiemą);
  • II ir III aukšto vyresnių klasių mokiniai- į gatvės pusę 4 avarinis išėjimas.
  • Visi avarinių durų numeriai yra surašyti ant jų.

Vasario 24 dieną 13.00 val. prasidės evakuacijos pasiruošimas: bus tikrinami skambučiai, instruktuojama administracija, atsakingi mokytojai ir kiti darbuotojai.

Vasario 27 dieną, nuo 10.55 val. (ketvirtos pamokos metu), vyks tikra evakuacija, kurią filmuos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai. Mokinių prašome apsirengti šiltesniais viršutiniais drabužiais, avalyne, klausyti mokytojų nurodymų ir laikytųsi drausmės. Kadangi numatomo gaisro židinys būtų vyresnių klasių rūbinė, pasiimti daiktų iš savo spintelių mokiniai neturės galimybių. Lauke mokiniai turėtų užtrukti apie 10 min. Per šį laiką klasės vadovai turės informuoti apie evakuotus mokinius atsakingus direktoriaus pavaduotojus ir sulaukti gaisrininkų pranešimo, kad pastato viduje filmavimas baigtas – gaisras likviduotas.  Po šio pranešimo visi galėsime grįžti atgal į mokyklą ir tęsti ugdymo procesą.

Parengė Tomas Šermukšnis

Susipažinti:

[gview file=”https://basanaviciausprogimnazija.lt/wp-content/uploads/2017/02/v-53-del-evakuacijos-pratybu-organizavimo.doc”]

[gview file=”https://basanaviciausprogimnazija.lt/wp-content/uploads/2017/02/veiksmu-kilus-gaisrui-planas-1-1.doc”]

Atnaujinta: 2017/02/24