Lapkričio 14 d. istorijos pamokoje ​7 d klasės mokiniai pristatė indoeuropiečių kalbų šeimas.

Indoeuropiečiai- terminas, žymintis buvusias ir esamas tautas, kalbančias ar kalbėjusias giminiškomis pagal kilmę kalbomis bei gyvenančias ar gyvenusias nuo Europos iki Indijos. Manoma, kad šių tautų kalbos yra kilusios iš bendros prokalbės, gyvavusios VII-IV tūkst. pr. Kr. Jiems priskiriami germanai, slavai, iranėnai, graikai, keltai, baltai, armėnai, albanai, indai, anatolai, tocharai, ilyrai, venetai, trakai, frygai. Atskirų kalbų grupių atsiskyrimas nuo bendro kamieno vyko ne vienu metu, todėl tautos išlaikė skirtingą prokalbės bruožų kiekį. Indoeuropiečių protėvynės ieškoma Baltijos – Juodosios jūros, Anatolijos, Centrinė Europos — Balkanų, Juodosios jūros – Pakaspijo regionuose.

Istorijos mokytoja Simona Stankutė

 

 

Atnaujinta: 2017/11/15

Jums taip pat patiks

Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Kalėdinė mugė