Etnokultūros būrelio išvykos į rytų Lietuvą įdomios tuo, kad gidu būna didysis Lietuvos mylėtojas Vytautas Dailidka. Jau trečią kartą nakvojome jo jaukiame sode. Prie laužo, šviečiant mėnulio pilnačiai, kepėme dešreles ir zefyrus, valgėme pačių išvirtą sriubą, kalbėjomės.

O kitą dieną direktoriaus V. Dailidkos rūpesčiu gidė Irena aprodė įdomiausias Dieveniškių krašto vietoves: matėme didžiausią šio krašto Grybiškių ąžuolą bei didelę Grybiškių pušį, apžiūrėjome Poškonių informatikos centrą, kuriame labai daug įvairios, įdomiai pateiktos informacijos apie gatvinius kaimus, žmonių buitį bei krašto istoriją.

Apžiūrėjome ir seną, restauruotą  miestelio bažnyčią. Sužavėjo medžiu iškaltas bažnyčios vidus, paprasta, bet  puošni apdaila. Pamatėme Poškonių pilkapyną, Bėčionių piliakalnį, paslaptingą Norviliškių meilės pilį. Priėjome net prie Lietuvos – Baltarusijos sienos.

Penktokui Pijui ši kelionė buvo labai sėkminga – kur tik pasisuko, rado baravykų. Gidė mums pasakojo, kad prieš kelis metus prie Grybiškių ąžuolo žmogus rado net 3 kg baravyką.

Išvyka baigėsi, o smagūs įspūdžiai ir prisiminimai liko.

Etnokultūros būrelio vadovė Marija Mašanauskienė

 

Atnaujinta: 2017/10/09

Jums taip pat patiks

Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Progimnazijoje džiugiai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena