Spalio 20 dieną 8b klasės mokiniai lankėsi karo akademijoje. Mokiniai sužinojo, kad tai aukštoji mokykla, suteikianti universitetinį ir karinį išsilavinimą, ugdanti karininkus. Karininkai, vedę ekskursiją, papasakojo, kad Lietuvos karo akademijos įkūrimo diena laikoma 1992 m. birželio 16-oji, kai Lietuvos Vyriausybė priėmė nutarimą „Dėl Krašto apsaugos akademijos steigimo“, kuriuo vadovaujantis buvo įsteigta Krašto apsaugos mokykla. 1998 m. lapkričio 20 dieną akademijai suteiktas partizano generolo Jono Žemaičio vardas.

Mokiniai sužinojo, kad akademijoje yra muziejus, kuriame kaupiamos, saugomos ir eksponuojamos muziejinės vertybės, susijusios su karininkų rengimu Lietuvoje. Lankėsi kambariuose, kuriuose gyvena jaunieji kariūnai. Kariūnai papasakojo, kad kambarius tvarko ir švarą palaiko jie patys.

Labai patiko apsilankymas lazerinėje šaudykloje. Kiekvienas mokinys turėjo galimybę palaikyti rankose šautuvą, pistoletą, šaudyti į taikinį. Labai sudomino lauko treniruočių aikštelė- kliūčių ruožas.

Mokiniai džiaugėsi gyvu bendravimu su kariūnais, uždavinėjo daug klausimų.

 

Dana Tomkutė, Daina Aleksandravičiūtė

Atnaujinta: 2017/10/27

Jums taip pat patiks

Kovo 11-osios minėjimas „Čia mano Lietuva”
Kovo 11-osios minėjimas „Čia mano Lietuva”
Sveikiname konkurso “Temidė 2023” nugalėtojas!
Sveikiname konkurso “Temidė 2023” nugalėtojas!