2019 metai Jono Basanavičiaus progimnazijai buvo itin sėkmingi. Į lingvistinę-kultūrinę stovyklą Prancūzijoje išvyko pirmoji 6-7 klasių komanda, o taip pat mokykla pradėjo bendradarbiauti net su 3 šalių vaikais ir mokytojais.

Šalių partnerystė apjungia prancūzų kalbos besimokančius vaikus ir jų mokytojus. Bendradarbiavimas vyksta tarp įvairaus amžiaus mokinių, nuo pradinių iki vyriausiųjų klasių.

Penktų klasių mokiniai kartu su prancūzų kalbos mokytojomis Donata ir Milda parengė Etwinning projektą „A travers les fêtes et les traditions, on découvre l’amitié“. Tyrinėdami  skirtingas šalių tradicijas, papročius ir šventes, vaikai atras draugystę kartu su Stambulo Neslin Değişen Sesi mokyklos mokiniais. 

Pradinukams metų pabaigoje pavyko įgyvendinti pirmąjį tarptautinį projektą bendradarbiaujant su Amerikos mokyklos Varšuvoje  mokiniais. Mokiniai, vadovaujami prancūzų kalbos mokytojų Vidos ir Kristinos, turėjo Kalėdinių atvirukų dirbtuvės.

Tiek pradinių klasių, tiek vyresnių klasių mokiniai gruodį patys gamino ir rašė atvirukus prancūzų kalba, siuntė nuotraukas ir video sveikinimus su dainomis į kitas šalis. 

8p klasės mokiniai susidraugavo su Čekijos Respublikos Hranices miestelio mokiniais. Aštuntokai patys gamino ir rašė Kalėdinio pašto laiškus bei atvirukus. Dar laimingesni pasijautė gavę atsaką iš draugų čekų. Vaikai džiaugėsi gavę ranka rašytus, išpuoštus, iliustruotus laiškus, pasakojančius apie jų bendraamžių gyvenimą Čekijoje. Dabar visi mokiniai yra pilni noro tęsti bendravimą, susisiekti su draugais elektroniniais būdais, bei prancūzų kalba pasakoti apie save.

 Šiais metais planuojame sėkmingai toliau bendradarbiauti su užsienio mokyklomis ir jau ruošiamės naujoms veikloms: klasių ir mokyklų prisistatymams, Velykų sveikinimams, Frankofonijos švenčių minėjimams… taip pat laukia kelionė į Nicą.

Labai džiaugiamės sėkminga bendradarbiavimo pradžia ir tikimės, kad ši šalių draugystė taps ilgalaike bei atneš daug naujų patirčių.

 

Prancūzų kalbos mokytojos Donata ir MildaAtnaujinta: 2020/01/09

Jums taip pat patiks

Progimnazijoje džiugiai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena
Aštuntokai dalyvavo mokinių konferencijoje apie jaunimo užimtumą ir emocinį atsparumą