Atradimų diena Jono Basanavičiaus progimnazijoje skambėjo nuo šūksnių – moksleiviai ir mokytojai nėrė į žinių gelmes ir įvairių bandymų patirtis patyriminio ugdymo dieną (Steam). Visą rytmetį penktokai, šeštokai, septintokai ir aštuntokai gliaudė užduotis matematikos, o šeštųjų-aštuntųjų klasių moksleiviai varžėsi geografijos olimpiadoje.

Daugybės dalyvių sulaukė Nacionalinis kritinio mąstymo ir problemų sprendimo konkursas – aštuntųjų klasių moksleiviai svarstė kaip atsakyti į pateiktus klausimus bei išspręsti įvairias situacijas. Progimnazijos turnyre geriausiai pasirodę aštuntokai vėliau susirungs kitame etape, kuriame varžysis visų Vilniaus mokyklų moksleiviai.

Visą dieną moksleiviai dalyvavo programoje „Eureka!“. Aktų salėje mokiniai stebėjo ir patys galėjo sudalyvauti lazerių eksperimentuose, stebėjo įvairius specialiai inicijuojamus sprogimus ir netgi patyrė, kas yra kelionės laiku. Net ir nuotraukos vargu ar gali užfiksuoti dalyvių įspūdžius!

Menų mokytojai pakvietė vaikus į keramikos ir medžio dirbinių dirbtuves. Keramikos kūriniai, užgimę moksleivių rankose ir užgrūdinti krosnyje, pasklis namuose ir klasėse, kaip ir medžio drožiniai bei kiti darbai, pagaminti iš medžio.

Susidomėjimo sulaukė Vilniaus Universiteto Fizikos Branduolių ir elementariųjų dalelių centro mokslininkų surengti Vilsono kameros bandymai.

Eksperimentų ir įvairiausių atradimų buvo pilna ir pradinukų diena. Pirmokai piešė ant pieno, eksperimentavo su vandeniu ir tirpiosiomis medžiagomis. Antrokai atliko bandymus su kiaušiniais, vandeniu ir tirpstančiomis medžiagomis, stebėjo cukraus „valso šokį“ ir kaip auga kristalai.

Trečiųjų klasių moksleiviai atliko medžiagų tamprumo tyrimus ir tyrinėjo šviesos spektrą, konstravo labirintą, makaronų tiltus, dangoraižį ir supynes, darė bandymus su vandeniu ir piešiniais ant stiklo, aiškinosi, kokio skonio gali būti gardžioji matematika.

Kiekvienas mokinys ir mokytojas  Jono Basanavičiaus progimnazijoje galėjo atrasti sau naujų dalykų, patirti stulbinamų atradimų jausmą ir gal netgi fantazuoti apie dar nematytus eksperimentus, kuriuos jie paruoš kitų metų Steam dienai.Atnaujinta: 2020/01/31

Jums taip pat patiks

Progimnazijoje džiugiai paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena
Aštuntokai dalyvavo mokinių konferencijoje apie jaunimo užimtumą ir emocinį atsparumą