2017 m. kovo 22 d. Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje vyko tradicinis kasmetinis prancūziškos dainos festivalis “En avant la musique” Frankofonijos dienai paminėti.Festivalyje dalyvavo 14 Vilniaus miesto mokyklų: Taikos, Simono Daukanto, Sofijos Kovalevskajos, Balsių, Petro Vileišio, Antakalnio, Jono Basanavičiaus progimnazija, Aleksandro Puškino vidurinės mokyklos, VGTU inžinerijos licėjaus, Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos, Riešės ir Ferdinando Ruščico gimnazijų jaunieji dainininkai. Renginį pradėjo Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos EMILE klasės mokiniai. Jie atliko Frankofonijos himną “Hymne à la Francophonie”. Popietės metu skambėjo dainos melodingąja prancūzų kalba. Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarė Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos l. e. p. direktorė Rita Losevič. Festivalio dalyviai buvo apdovanoti rėmėjų – Prancūzų instituto Lietuvoje ir Kanados ambasados – atminimo dovanėlėmis. Popietės metu svečiai turėjo puikią galimybę pamatyti prancūziškų knygų, frankofoniškų šalių ir Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos mokinių kurtų komiksų parodas.

Prancūzų kalbos metodinio ratelio pirmininkė Danutė Stankaitienė

Akimirkos: