Sausio mėnesį surengta 8 klasių mokinių darbų paroda „Chemija aplink mus“. Kiekvienam svarbu žinoti, kokios cheminės medžiagos mus supa ir kokį teigiamą ar neigiamą poveikį daro mūsų sveikatai. Dažnai nepasižiūrime į produktų ar daiktų, kuriuos perkame, etiketes, netyrinėjam ir jų sudėties. Cheminių medžiagų nereikia bijoti. Reikia jas saikingai ir atsakingai vartoti. Jos mums reikalingos medicinoje ir kasdieninėje mūsų buityje. Sunku įsivaizduoti šiandieninį gyvenimą be įvairių medicininių preparatų, metalurgijos lydinių ir chemijos pramonėje gaminamų daiktų. Virtuvėje neapsieiname be valgomosios druskos, cukraus, aliejaus, geriamosios sodos, acto, krakmolo, citrinų rūgšties. Vonioje – skalbiklių, valiklių, muilo. Tai tik labai maža dalis medžiagų, kurias mes naudojame kiekvieną dieną.

Šioje parodoje taip pat eksponuojami darbai, atlikti naudojant gamtinius indikatorius ir augalinius pigmentus. Sumaišius skirtingus augalinius pigmentus buvo išgautos skirtingos spalvos. Naudojant šiuos dažus mokiniai piešė atvirukus, dažė audinius. Šiai ekspozicijai vadovavo dailės mokytoja Audronė ir technologijų mokytoja Jolita.

 

Chemijos mokytoja Irena Stalnionienė

Atnaujinta: 2019/01/28

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”