Suvokti ir patikrinti save bei pasaulį galima tik per vertybių prizmę. O tikrosios vertybės nekinta. Kas sykį jau buvo tiesa, tas liks tiesa per amžius. Atrasti ir suprasti svarbiausius dalykus padeda puoselėjamos mokyklos tradicijos.

Pavasariniais alyvų žiedais pasipuošusi gegužė draugėn sukvietė Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos  bendruomenę. Suskambo, sumirgėjo, sušvytavo, pačiomis gražiausiomis spalvomis lyg upė išsiliejo kasmetinė, gražia tradicija tapusi bendruomenės dienos šventė, vienijani mokinius, tėvus, mokytojus. Susirinkome tam, kad dovanotume šilumą, šypsenas, parodytume, kokie svarbūs esame vieni kitiems. Juk kartais pakanka mažytės kibirkšties įžiebti skaisčią ugnį, pakanka lašo gėrio, kad pasaulis imtų keistis. Ši šventė – mūsų visų vienybės, bendrumo pavyzdys, galimybė parodyti visa tai, ką gražiausio, geriausio mokame, pasidalinti gerumu, nuoširdumu.

Tas svaigus vienybės, bendrumo jausmas sklandė ore šiltą ir jaukų gegužės vakarą. Bendruomenės dienos šventiniame  koncerte „Delnai delniuką glaudžia“ dalyvavę progimnazijos mokytojai, mokiniai ir jų tėvai stebino savo artistiškumu: vieni šoko, kiti dainavo, deklamavo eiles ar vaidino. Susirinkusieji audringais aplodismentais palydėjo kiekvieną pasirodymą.

Mokyklos gerovė priklauso nuo jos bendruomenės geranoriškumo. Renginio metu mokinių tėvams dėkota už įvairias iniciatyvas, pastangas kurti estetišką, jaukią aplinką. Jiems  įteiktos padėkos bei simbolinės statulėlės. Po koncerto bendruomenė neskubėjo išsiskirstyti ir laiką leido šnekučiuodamiesi, vaišindamiesi pyragais. Pabuvę kartu, pasidalinę šiluma, šypsenomis, sukūrėme mažą stebuklą.

Žiedais pasidabinusi gegužė dosni ne tik svaiginančio gamtos grožio, bet ir dvasinių turtų. Dabar, kai diena po dienos gamta mums dovanoja šilumą ir atgimimo grožį, širdys prisipildo gaivaus pavasariško džiaugsmo ir vidinės darnos. Lai kiekvieno sieloje skleidžiasi gerumo gėlės! Tegu meilės daigai auga ir veši. Iš širdies į širdį, iš delno į delną.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Asta Šalkauskaitė

 

Akimirkos:Atnaujinta: 2018/03/12

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”