img_0166

2015 m. balandžio 13 – 20 d. Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje vyko akcija „Išgirskime tylą“. Akcijos tikslas – atkreipti mokyklos bendruomenės narių dėmesį į triukšmo problemą bei formuoti vaikų suvokimą apie tylos naudą žmogaus sveikatai. Pertraukų metu buvo matuojamas triukšmo lygis, kuris viršijo leistiną normą. Rezultatai pristatyti mokytojams ir mokiniams.

Visą savaitę 1 – 8 klasių vadovai vedė klasės valandėles apie triukšmą ir jo žalą sveikatai, mokiniai pateikė pasiūlymus, kaip mažinti triukšmą mokykloje, pavyzdžiui: „Dažniau matuoti triukšmo lygį mokykloje“,  „tyliai kalbėti pačiam ir kitų paprašyti, kad tyliau kalbėtų“, „sugalvoti daugiau veiklos per pertraukas“, „žiūrėti filmukus be garso“, „žaisti tylos žaidimus“, „ mažinti vaikų skaičių klasėse“ ir kiti.

Balandžio 20 d. vyko tylioji pertrauka, kurios metu mokiniai žiūrėjo filmukus be garso, žaidė tylos žaidimus, o triukšmaujantiems buvo dalinamos kortelės „Tyliau –  triukšmas kenkia sveikatai”.

 

VSPS Violeta Ivanskaja

Psichologė Eglė Čerkauskienė

Socialinė pedagogė Alvija Baliukonytė


Atnaujinta: 2015/04/21

Jums taip pat patiks

Aštuntokai dalyvavo mokinių konferencijoje apie jaunimo užimtumą ir emocinį atsparumą
Informacija būsimų penktokų tėvams
Informacija būsimų penktokų tėvams
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena