Nemėgsti skaityti? Netikiu! Tarptautinė vaikų knygos diena sutampa su H. K. Anderseno gimtadieniu. Kiekvienais metais vis kitos šalies – rėmėjos rašytojas parašo kreipimąsi, atvirą laišką pasaulio visuomenei, o dailininkas sukuria plakatą.

Šių 2017-ųjų metų šventės rėmėjas – IBBY Rusijos skyrius. Kreipimąsi į pasaulio skaitytojus vaikus ir suaugusiuosius parašė vaikų spaudos ir radijo žurnalistas, rašytojas Sergejus Machotinas (g. 1953 m.), plakatą sukūrė garsus dailininkas Michailas Fiodorovas (g. 1941 m.). Nė vienas iš šių menininkų mūsų skaitytojams dar nėra pažįstamas.

,,Kai koks nors berniukas ar mergaitė sako: „Aš nemėgstu skaityti!“, mane ima juokas. Nes aš jais netikiu. Juk jie ir ledus laižo, ir visokius žaidimus žaidžia, ir kino filmus žiūri. Kitaip sakant, mėgsta malonumus. O juk skaityti yra ne vien darbas, jausmų ugdymas, vaizduotės ir asmenybės turtinimas, bet pirmiausia – didžiulis malonumas.“ savo laiške sako Sergejus Machotinas. Pridurčiau ,,tai yra įdomus malonumas“.

Vaikų knygos dienai organizuotame renginyje visus susirinkusius, mažus ir didelius, pasveikino mokyklos bibliotekininkė ir perskaitė S. Machotino laišką ,,Augti su knyga“. Visi kartu plojimais pasveikinome 2 f klasės mokinę Damilolą Oyelaną. Ji šiais mokslo metais tapo aktyviausia bibliotekos skaitytoja. Mergaitė perskaitė net 45-ias knygas. Nuostabu! Dėkojame jos mokytojai Loretai Gruodienei. Tai pat išsiaiškinome, kokia gi knyga šiais metais tapo pačia populiariausia – tai Knister ,,Ragana Lilė apverčia mokyklą aukštyn kojomis“. ,,Raganų Lilių“ populiarumas neblėsta!

Vaikų knygos dienos šventę vainikavo ,,Garsus teatras“, kuris susirinkusiems antrokams suvaidino „Tris istorijas“: ,,Vištytės pyragas“, ,,Skaitymas“ ir ,,Auksinės žuvelės paslaptis“. Po renginio vaikai skirstėsi gerai nusiteikę ir pasimokę iš herojų istorijų. Už sukurtą šventinę nuotaiką dėkojame 4c klasės aktoriams ir jų vadovei Ritai Cicėnienei.

Informaciją parengė Irena Karpavičienė

 

Akimirkos:

 

Atnaujinta: 2017/05/03

Jums taip pat patiks

Prasideda tradicinė akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”
Prasideda tradicinė akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”
Paminėjome 172-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines ir išrinkome dalyvaujamojo biudžeto nugalėtoją!
Paminėjome 172-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines ir išrinkome dalyvaujamojo biudžeto nugalėtoją!
Mokinių tarybos atstovų akimirkos iš konferencijos „Kas mane motyvuoja mokytis?”