Sausio 13-oji – lietuvių tautos ir valstybės vienybės simbolis. Mūsų laisvei jau dvidešimt šešeri! Šią sukaktį paminėjo ir Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos mokiniai bei mokytojai. Laisvės gynėjų dienos rytą mokyklos languose plazdėjo atminimo žvakių liepsnelės. Taip mes prisijungėme prie jau dešimtą kartą Lietuvoje vykstančios pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Laisvės gynėjų dieną degamos žvakės simbolizuoja apgintos nepriklausomybės šviesą, laisvės idėjų pergalę prieš brutalią jėgą, atmintį ir susikaupimą, taip pagerbiami žuvusieji ir nukentėjusieji Sausio 13-ąją. Mokiniai klausėsi pasakojimų apie mūsų tautai svarbius Laisvės gynėjų dienos įvykius, prisiminė dramatiškas dienas, kai Lietuvos valstybė ir jos piliečiai, vienijami bendrų tikslų ir idėjų, apgynė savo nepriklausomybę.

Laisvės gynėjų dieną mūsų progimnazija prisijungė prie nacionalinės iniciatyvos: į atlapą įsisegė neužmirštuolės žiedą, simbolizuojantį orią, savarankišką Lietuvą.

Lietuvių kalbos mokytoja Asta Šalkauskaitė

 

 

Akimirkas užfiksavo Vidūnas Balkus:

 

 


Atnaujinta: 2017/01/16

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”