2020 m. gruodžio 3 d. įvyko Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos Profesinio tobulinimo instituto ir Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos organizuotas respublikinis renginys – bendrojo ugdymo mokyklų mokinių kūrybinių darbų (STREAM) konkursas „Gyvieji dirbtinių sistemų prototipai“.

Kūrybiniai darbai, kuriuos konkursui parengė dalyviai, buvo sukurti Leonardo da Vinčio sukonstruotų mechanizmų analizės pagrindu. Konkurse dalyvavo 10 mokyklų mokiniai iš Lietuvos, kurie puikiai pristatė savo darbus. Mokyklų komandų darbai atitiko STREAM integraciją. Remiantis matematiniais skaičiavimais ir gamtos dėsniais mokiniai sukūrė Leonardo da Vinči mechanizmus arba jų prototipus, parašė esė ir ją pristatė;

Vilniaus Jono Basanavičiaus mokinių komanda dalyvavo nekonkursinėje programoje ir kaip konkurso organizatoriai pristatė darbą „Skraidantys objektai da Vinčio darbuose“, kuris buvo puikus pavyzdys ir kitoms mokykloms. Mokiniai kartu su mokytojais parengė pristatymus pagal klasių koncentrus: 4-5-6 klasių koncentras: „Tiltai“; „Dviratis“; „Siena – sulaikanti ir ginanti (praeityje, dabar ir ateityje)“; 7-8 klasių koncentras:„Krioklio – fontano modelis“; I-III klasių koncentras: „Katapulta“; „Hidraulinis ekskavatorius – senovė ir dabartis“; „Mechaninis reduktorius –  krumplinė pavara“; „Save laikantis tiltas“. „Da Vinčio tankas“.

4-5-6 klasių kategorijoje I vietą laimėjo Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 5-6 klasių jungtinė komanda.

Darbo pavadinimas „Siena – sulaikanti ir ginanti (praeityje, dabar ir ateityje)“. Mokinius rengė mokytojų komanda: technologijų mokytojas Gintaras Cemnalianskis, technologijų mokytoja ekspertė Audra Paulauskienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Birutė Kelpšaitė Mozurkevičienė, matematikos ir IT mokytoja metodininkė Nanija Bekerienė.

7-8 klasių kategorijoje I vietą laimėjo Alytaus Šaltinių progimnazijos jungtinė 7 klasių mokinių komanda:  Darbo pavadinimas „Krioklio – fontano modelis“. Mokinius rengė gamtos  ir žmogaus,  biologijos mokytoja metodininkė Regina Gimbutienė, matematikos mokytoja metodininkė Angelė Grigonienė.

I-III gimnazijos kategorijoje I vietą laimėjo Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos II a klasės mokinys Irmant V. Darbo pavadinimas „Hidraulinis ekskavatorius – senovė ir dabartis“. Mokinį rengė inžinerijos mokytoja Lidija Vasiljeva.

Bendravimas – ne tik paprasti tarpusavo santykiai, bet ir bendra pažintinė, praktinė veikla, emociniai ryšiai ir kiti žmonių sąveikos reiškiniai. Domėjimasis puoselėja tam tikrus bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, vertybines nuostatas, kūrybiškumo jausmą ir gebėjimą kritiškai mąstyti. Džiaugiamės, kad mokiniai, dalyvaudami konkurse, ne tik įgijo naujų dalykinių žinių, patobulino savo asmenines ir bendrąsias kompetencijas, bet ir prisilietė prie įvairių sričių – gamtos, tiksliųjų mokslų, dailės, technologijų, lietuvių kalbos.

Gruodžio 4 d. VDU Švietimo akademijoje vyko apdovanojimo ceremonija, kurios metu mokiniai ir jų mokytojai buvo apdovanoti Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos įsteigtais diplomais, padėkos raštais,  vertingais prizais bei VDU Švietimo akademijos ir Žemės ūkio  ministerijos įsteigtais specialiaisiais prizais bei dovanėlėmis.

Dėkojame mūsų progimnazijos mokytojų komandai:Dainai Aleksandravičiūtei, Stasiui Voveriui, Irenai Levanavičienei, Marijai Levickaitei, Aušrai Jurgaitienei, Zita Didikienei, Jolita Verseckaitei, Henrikui Vaišvilai, Jolitai Šakočiuvienei, Jūratė Petniūnienei, Stasys Kasiliauskui, padėjusiems organizuoti respublikinį konkursą bei parengti mokinius.

Renginio komandos vadovė Aušra Rakauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymuiAtnaujinta: 2020/12/09

Jums taip pat patiks

Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama
Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”