Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje birželio 1 d. nuaidėjęs paskutinis skambutis pranešė mokslo metų pabaigą. Amžiais nepailstantis laikas praeitin nusinešė dar vienerius mokslo metus.

Pro lauktas ir nelauktas rugsėjų pirmąsias, prasmingą pamokų tylą ir skambų pertraukų juoką, per šurmulį, jaudulį prieš renginius vingiavo mokyklinio gyvenimo kelias, reguliuojamas skambučio. Ir štai pražydo vasara, skelbianti  atsisveikinimą. 

 Šventinės nuotaikos pakylėti jaunieji abiturientai rinkosi į mokyklą. Paskutinė mokslo metų diena aštuntokams buvo kupina įspūdžių, šiltų prisiminimų, džiaugsmo ir susimąstymo akimirkų. Nueitas įdomus pažinimo ir brandos kelias: išmokta ne tik skaityti ir rašyti, spręsti sudėtingas matematikos užduotis, bet ir  įminti svarbiausias draugystės, pirmosios meilės mįsles…

Savo sveikinimus, padėkos žodžius bei nuoširdžiausius linkėjimus šventėje dalijo progimnazijos direktorė, mokinių tėvai. Mokytojai linkėjo aštuntokams sėkmės atlikdami skambią dainą. Jaunieji abiturientai paliko testamentą, o savo pagarbą bei padėką mokytojams išreiškė prasmingomis nominacijomis. Ši progimnazijos aštuntokų laida dovanojo mokyklai sėdmaišių. Šventės kulminacija tapo progimnazijos kieme į dangų aštuntokų paleisti spalvingi balionai, skraidinantys gražiausius linkėjimus ir svajones.

Mokykla – tai ne tik vadovėliai, pamokos, kontroliniai, pirmiausia tai – kalbėjimasis, buvimas bendruomenėje, nesenkantis atradimo, pažinimo džiaugsmas.

Sako, gyvenimas priverčia pamiršti daugybę dalykų ir laiko dulkės uždengia kažkada pažintus veidus. Bet mes juk netikime tuo? Nes tas atsiminimų lobynas amžiams lieka mokyklos istorijos puslapiuose. Prieš akis – naujos erdvės, paieška savęs, savo gyvenimo kelio, taip viliojančios ateities, kai nežinai ko laukti už artimiausio posūkio. Laimingo skrydžio, mieli aštuntokai! Pastatykite pačius aukščiausius žinių bokštus!

 

Lietuvių kalbos mokytoja Asta Šalkauskaitė

 

Akimirkos:Atnaujinta: 2018/03/12

Jums taip pat patiks

Aštuntokai dalyvavo mokinių konferencijoje apie jaunimo užimtumą ir emocinį atsparumą
Informacija būsimų penktokų tėvams
Informacija būsimų penktokų tėvams
Atvirų durų diena
Atvirų durų diena