img_8801Šių metų balandžio 8 dieną 7c klasės mokiniai rinkosi į rusų kalbos pamoką, kuri vyko bibliotekoje. Ją vedė  mokytoja L. Barauskienė kartu su  bibliotekos vedėja Irena Karpavičiene. Šios pamokos tikslas – atrasti naujas mokymosi erdves, atskleisti bibliotekos teikiamas galimybes, išmokyti susirasti informaciją,  savarankiškai išsiaiškinti, ką bendro su Lietuva turėjo P. Skorina.

Bibliotekos darbuotoja papasakojo, kaip keitėsi  bibliotekos nuo seniausių laikų iki šių dienų. Priminė bibliografinės kultūros svarbą siekiant žinių, supažindino su informacijos paieška ir vertinimu, informacinių technologijų teikiamomis galimybėmis. Pamokos metu mokiniai praktiškai susipažino su mokyklos bibliotekoje esančiais rusų rašytojų leidiniais vaikams tiek  lietuvių, tiek rusų kalbomis, internete esančiais informacijos šaltiniais. Mokėsi praktiškai surasti informaciją. ,,Visagalis“ internetas pakvietė į trumpą ekskursiją po knygrišyklą. Buvo parodytas  vaizdo siužetas ,,Kaip gimsta knyga“, nes naudingiau pamatyti, nei išgirsti pasakojimą apie tai.

Mokytoja  papasakojo apie rusų rašytojus ir jų kūrinių atsiradimo istoriją. Vaikai geriausiai įsiminė K. Čiukovskį ir jo ,,Daktarą Aiskaudą“ – kūrinį, gimusį pagal tikrą Vilniuje gyvenusio gydytojo Šabado gyvenimo istoriją. Pamokos pabaigoje buvo skaitoma pasakėčia, kurios moralas – ,,Kad knygos jūsų bibliotekoje būtų ne tam, kad nuo jų dulkes šluostytume, o tam, kad pasitarnautų siekiant žinių“, ,,Nei vienos nereikalingos knygos jūsų bibliotekoje, nei vieno nereikalingo dokumento jūsų kompiuteryje!“.

 Mokiniai atrado naujas mokymosi erdves ir galimybes, skirstėsi patenkinti, sužinoję daug įdomių dalykų.

Informaciją parengė Irena Karpavičienė ir Laima Barauskienė

Nuotraukos  Gražinos Chmilkevičienės


Atnaujinta: 2014/04/15

Jums taip pat patiks

Prasideda tradicinė akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”
Prasideda tradicinė akcija „Padovanok knygą mokyklos bibliotekai”
Paminėjome 172-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines ir išrinkome dalyvaujamojo biudžeto nugalėtoją!
Paminėjome 172-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines ir išrinkome dalyvaujamojo biudžeto nugalėtoją!
Mokinių tarybos atstovų akimirkos iš konferencijos „Kas mane motyvuoja mokytis?”