dsc_0188Paskutinėmis mokslo metų dienomis su mokyklos mokiniais ir mokytojais Bernardinų sode įkūrėme lysvę vabzdžiams. Mums talkino natūralistinio kraštovaizdžio dizainerė Sandra Kanapeckaitė („Prerijų sodai“), kurios darbavimosi idėjos sutampa su mokiniams biologijos pamokose diegiamomis vertybėmis. Lysvė skirta lengviau jiems bei parko lankytojams išaiškinti sėklos susidarymą bei vabzdžių ir augalų ryšius.

Idėja šviežia ir šauni – susodinti augalai ypatingai trauks vabzdžius. O jos viduryje įkurtas ir darbų pamokose pagamintas namelis, skirtas visiems lysvėje apsilankysiantiems šešiakojams žiemoti, landžioti, tūnoti.

Įveikėme pirmąjį – patį sunkiausią – darbų etapą – dalis pirktų ir mokinių daigintų augalų jau suleido čia savo šakneles. Kadangi sodinami daugiamečiai augalai, jų aktyvioji vegetacija prasidės tik antraisiais augimo metais. Kantriai lauksime rezultato!

Lysvę galima rasti įėjus pro pagrindinius vartus ir pasukus pirmuoju takeliu į kairę. Vaiko akys tikrai pastebės pirmąjį Vilniuje viešbutį vabzdžiams! Tikimės, kad mokyklos lysvę atrasite lengvai!

Daugiau informacijos apie mūsų bendraminčius: www.prerijusodai.lt

Biologijos mokytoja
Vilma


Atnaujinta: 2014/08/26

Jums taip pat patiks

Kviečiame prisijungti prie kalėdinės gerumo akcijos „Vaikai – vaikams“
Kviečiame prisijungti prie kalėdinės gerumo akcijos „Vaikai – vaikams“
Kviečiame dalyvauti žvakių gamybos, skirtų Ukrainos kariams, akcijoje
Kviečiame dalyvauti žvakių gamybos, skirtų Ukrainos kariams, akcijoje
Minime dr. Jono Basanavičiaus gimimo metines