Bendravimas, bendradarbiavimas su kitais mus lydi kiekvieną dieną. Kaip sako lietuvių liaudies patarlė  – „Vienas lauke – ne karys“. Kartu smagiau ir dirbti, ir pramogauti. Tęsiant mokyklų bendradarbiavimą, mokslo metus drauge užbaigė Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos 5 p klasės mokiniai ir Alytaus šv. Benedikto gimnazijos penktokai bei šeštokai. Kovo mėnesį vilniečiai lankėsi Alytuje ir kartu šventė Frankofonijos dienas, o gegužės 31 dieną dzūkai aplankė Lietuvos sostinę  – Vilnių.

Susitikimo metu J. Basanavičiaus progimnazijoje, abiejų mokyklų mokiniai dalijosi savo žiniomis apie Prancūziją. Pasirodo, alytiškiai žino daug faktų apie naująjį Prancūzijos prezidentą Emanuelį Makroną, o vilniečiai puikiai išmano Prancūzijos žemėlapį. Mokiniai smagiai ir naudingai leido rytą: valgydami mamyčių keptus pyragus ir gaivindamiesi gėrimais, klausėsi paskaitėlės apie Prancūziją, jos kalbą, kultūrą, sužinojo daug įdomių faktų apie šią šalį. Pristatymą apie Prancūziją vaikams pristatė J. Basanavičiaus prancūzų kalbos mokytoja Donata Vaičiulienė.

Pasistiprinę vaikai ir mokytojos patraukė Vilniaus gatvelėmis į senamiesčio širdį. Pasivaikščioję siauromis gatvelėmis, visi nuskubėjo į Prancūzų kalbos institutą Lietuvoje. Čia vaikų laukė įdomus pasakojimas apie prancūzišką personažą – drambliuką Babarą. Meiliai sutūpę vaikai klausėsi  gidės pasakojimo apie drambliuko atsiradimo istoriją, sužinojo kokia tikroji šios istorijos prasmė. Po pasakojimo laukė maloniausias dalykas – mados istoriko Aleksandro Vasiljevo parodos apžiūrėjimas. Pagrindinis parodos personažas, žinoma, drambliukas Babaras, kuriam drabužius siuvo garsiausi Prancūzijos mados kūrėjai ir dizaineriai. Vaikai įdėmiai apžiūrinėjo visas parodos detales ir kiekvienas rinkosi sau mieliausią žaisliuką – vieniems tai buvo skrybėlių krautuvėlės pirkėjas, kitiems Monmartro kavinės  lankytojas, tretiems Prancūzijos Nepriklausomybės šventės išsipustę dalyviai. Vienas už kitą dailesni drambliukai žavėjo vaikus. Po parodos vaikai kopė į kitus instituto aukštus. Lankė prancūzų kalbos mediateką ir džiaugėsi prancūziškų komiksų eksponavimu, nes tarp jų rado ir savus kūrinius.

Alytaus šv. Benedikto gimnazijos mokiniams viešnagė Vilniuje paliko nepakartojamus įspūdžius. Nuoširdžiausia padėka progimnazijos direktorei, dviems pavaduotojoms, muzikos mokytojai ir organizatorei mokytojai Donatai Vaičiulienei už šiltą priėmimą, bendrystę ir kartu praleistas akimirkas prancūziškoje aplinkoje.

Vaikai, palinkėję vieni kitiems gražios vasaros, atsisveikino iki kitų mokslo metų.

 

Prancūzų kalbos mokytojos  Donata Vaičiulienė ir Nijolė Jaciunskienė

 

Akimirkos:

 

 

 


Atnaujinta: 2018/03/12

Jums taip pat patiks

Bendruomenės sporto diena
Vilniaus miesto prancūziškos dainos festivalis „En avant la musique“
Parama
Parama