wp_20150410_001

Balandžio 10 dienos  rytą 7b klasė patraukė pasivaikščioti jau seniai išmintais S. Konarskio gatvės keliais. Nors vietos ir žinomos, bet jų istorija tikrai menkai girdėta. Apie S. Konarskio gatvę mielai sutiko papasakoti buvusi klasės auklėtoja Ringailė Tervydienė. Ekskursiją pradėjome nuo Jono Basanavičiaus gimnazijos ir jos istorijos. Eidami gatve skaičiavome likusius senuosius namelius, kurių kasmet vis mažėja. Spėliojome, kuriais metais atsirado televizija Lietuvoje, kiek tuo metu buvo televizorių. Sužinojome, kokiame pastate atsirado Jono Basanavičiaus pirmtakė – 53-oji vidurinė mokykla, kiek metų mūsų mokyklos pastatui. Išgirdome, kokį mokyklinį atributą į naują mokyklą atsinešė ištikimiausia mokyklos darbuotoja – lietuvių kalbos mokytoja A. Mičiūnienė bei kelintais metais mokykla įgijo Jono Basanavičiaus vardą. Klausėmės pasakojimų, kokie kvapai viliojo mokinius pro langus tuo metu, kai čia dar stovėjo senoji duonos kepykla. Istorija – labai įdomi sritis, tai dar kartą patvirtino ir pati šio dalyko mokytoja.

Antrąją edukacinės dienos dalį praleidome Medicinos muziejuje, kuriame susipažinome su senosios medicinos principais, įrankiais ir supratimu. Sužinojome, kaip žmonės atlikdavo operacijas, nuskausmindavo, taisydavo dantis ir net tyrinėjo smegenis.

 

7b klasės auklėtoja G. Dobikaltienė


Atnaujinta: 2015/04/21

Jums taip pat patiks

Kaziuko mugė
Kaziuko mugė
STREAM konkursas – kūrybinės dirbtuvės „TVARŪS INŽINERINIAI SPRENDIMAI IR GYVENAMOJI APLINKA“
STREAM konkursas – kūrybinės dirbtuvės „TVARŪS INŽINERINIAI SPRENDIMAI IR GYVENAMOJI APLINKA“
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai