2017 m. balandžio 8–12 dienomis 5 a klasės mokiniai kartu su Vilniaus Emilijos Pliaterytės moksleiviais lankėsi Vokietijoje. Ekskursijos dalyviai aplankė vieną gražiausių Vokietijos miestų, Saksonijos  sostinę – Dresdeną – dar  vadinamą „Stebuklu prie Elbės“. Dresdene aplankėme  miesto senamiestį, Cvingerio rūmus. Nuostabių rūmų statybą  inicijavo Frederikas  Augustas I dar tituluojamas Augustu Galinguoju. 1697 metais  Augustas buvo  karūnuotas Lenkijos karaliumi ir norėdamas pažymėti savo pergalę   įsigeidė statinio, kuris pralenktų Prancūzijos valdovo rezidenciją.  Cvingerio rūmai tapo miesto  pasididžiavimu. Jame buvo laikomi žymiausi    meno kūriniai, garsieji Maiseno ir  kinietiško porceliano rinkiniai, mokslo išradimai.  Rūmai ir paviljonai suformavo uždarą  erdvę su fontanais ir skulptūromis,  joje valdovas Augustas Stiprusis augino savo  egzotinių augalų kolekciją.  Antrojo Pasaulinio karo metais didžioji dalis Cvingerio rūmų  buvo sunaikinti. Vis dėlto, didžioji dalis meno kolekcijos buvo išsaugota. Dabartinėse  rūmų salėse saugomi garsiausių Europos tapytojų Piterio Pauliaus Rubenso, Rembranto  paveikslai bei Albrechto Diurerio raižiniai. Muziejuje šiandien eksponuojamas ir  žymiausias Renesanso atstovo Rafaelio kūrinys „Siksto Madonna“. Kelionę pratęsėme „Tropikų salų“ parke. Tropikų sala įkurta buvusiame krovininių  orlaivių angare, kurio ilgis 360 metrų, plotis 210 metrų, o aukštis siekia 107 metrus.  Statinys toks didelis, kad jame tilptų Niujorke esanti Laisvės statula (91 metrų aukščio)  arba paguldytas Paryžiaus Eifelio bokštas (322 metrų aukščio). Saloje įkurta poilsio oazė  su baseinais, natūralaus smėlio paplūdimiais, atogrąžų augalija. Išvyką pabaigėme Vokietijos sostinėje Berlyne. Čia aplankėme Pergamo muziejų, Muziejų salą,  Aleksandro aikštę, Televizijos bokštą, žydų atminimo memorialą, Reichstago rūmus,  Brandenburgo vartus, Postdamo aikštę. Išvyka buvo ne tik smagi, bet ir informatyvi. Mokiniai susipažino ne tik su Vokietijos  miestų istorija, kultūra, bet ir senovės Babilono palikimu – Pergamo muziejuje pamatėme  Babilono miesto Ištarės vartus bei pirmąjį žmonijos istorijoje teisinį dokumentą – Hamurabio kodeksą. Šiuos archeologinius statinius XIX–XX a. suradę ir ištyrę Vokietijos  archeologai atsivežė eksponuoti į gimtąjį kraštą.

Klasės auklėtoja Simona Stankutė

 

Išvykos akimirkos:

 

 

 

Atnaujinta: 2017/04/21

Jums taip pat patiks

Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Gerumo akcija „Vaikai-vaikams”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Paramos akcija kartu su „Mezgu mažam kovotojui”
Kalėdinė mugė