Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos 5 a klasė kovo 31 d. klasės valandėlę praleido netradiciškai.  Vaikai lankėsi Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto Meteorologijos stotyje.  Progimnazijos kaiminystėje esanti Meteorologijos tyrimų stotis atidaryta 2012 m. kovo  23 d. Stotyje sumontuoti Coastal Environmental Systems (JAV) ir Kipp & Zonen  (Nyderlandai) firmose pagaminti automatiniai prietaisai. Prietaisai skirti automatiškai  registruoti įvairius meteorologinius elementus: oro temperatūrą ir drėgnį, atmosferos  slėgį, vėjo kryptį ir greitį, kritulius, saulės spinduliuotę (tiesioginę, išsklaidytąją, bendrąją,  atspindėtąją, ultravioletinę, spinduliuotės balansą), perkūniją, debesuotumą, matomumą  ir kt. Meteorologijos stotis naudojama mokslo ir studijų tikslams – joje užfiksuojami  miesto mikroklimato ir biometeorologinės aplinkos tyrimai. Vilniaus universiteto  Gamtos mokslų fakulteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros interneto svetainėje  http://www.hkk.gf.vu.lt/vu_ms/  galima tiesiogiai stebėti esamas orų permainas. 5 a klasės mokiniai susipažino su matavimams skirta aparatūra, orų stebėjimo  programomis, diskutavo. Išvyka paskatino domėtis dangaus kūnais ir orų pokyčiais.

 

Klasės auklėtoja Simona Stankutė

 

Išvykos akimirkos:

 

 

 

Atnaujinta: 2017/04/21

Jums taip pat patiks

Kaziuko mugė
Kaziuko mugė
STREAM konkursas – kūrybinės dirbtuvės „TVARŪS INŽINERINIAI SPRENDIMAI IR GYVENAMOJI APLINKA“
STREAM konkursas – kūrybinės dirbtuvės „TVARŪS INŽINERINIAI SPRENDIMAI IR GYVENAMOJI APLINKA“
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai
Tarptautinio pradinių klasių piešinių ir dailyraščio konkurso „Per pasaulį su lietuvišku eilėraščiu“ laureatai