img_0835Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos 5 p klasės bendruomenė praleido dieną Dzūkiškame kaime – Dalgeduose.

Etnografiniame name-muziejuje, vaikai su tėveliais mokėsi gaminti kalėdines dzūkiškas patrovas (valgius) pagal senovines receptūras: suko „auseles“ su įvairiais įdarais, gamino kūčiukus. Pagamintas dzūkiškas patrovas pašovė į iškūrentą pečių kepti, o kol vaišės kepė, visi klausėsi pasakojimų apie senovines Kalėdų šventės tradicijas, papročius, burtus, išsiaiškino, kaip buvo švenčiamos Kalėdos senovėje ir kaip jas švenčia dabar. Vaikams buvo labai smagu išsiburti senoviniais būdais.

Gardžios buvo pačių pasigamintos dzūkiškos patrovos su žolelių arbatėle. Jas ragaugami vaikai dainavo prancūziškas ir lietuviškas

Kalėdų dainas, deklamavo eilėraščius, vaidino savo sukurtą spektaklį. Smagu buvo pasižiaugti žiemos malonumais: pasimėtyti sniego gniūžtėmis, pasivažinėti rogutėmis nuo kalnų…

5 p klasės auklėtoja Donata Vaičiulienė

Akimirkos:

Atnaujinta: 2016/12/06

Aštuntokės dalyvavo konferencijoje „STE(A)M ugdymas: Gamtos mokslų eksperimentinės ir praktinės veiklos mokykloje”