20141025_134058

Ankstyvą spalio 24-osios rytą puikiai nusiteikę mūsų progimnazijos 5-8 klasių mokiniai išvyko į Lenkijos sostinę Varšuvą. Maršrutas buvo įdomus – aplankėme ne tik Koperniko mokslų centrą, bet ir apžiūrėjome Varšuvos senamiestį, Vilanovo bei Kultūros ir mokslo rūmus.

Atvykę į Lenkijos sostinę, ekskursiją pradėjome pėsčiomis po ypatingo grožio Lenkijos sostinės senamiestį. Tai miestas, menantis Varšuvos gyventojų pasišventimą ir ryžtą, tarsi sfinksas pakilęs iš pelenų po Antrojo pasaulinio karo. Atrodo neįtikėtina, jog po karo Varšuva buvo sulyginta su žeme, vėliau jos senamiestis atstatytas taip, kad 1980 metais buvo įrašytas į UNESCO paveldo sąrašą. Senamiestyje puikavosi Barbakano gynybinės sienos, senojo Turgaus aikštė, gotikinė Šv. Jono katedra, kurioje būdavo karūnuojami Lenkijos karaliai, o požemiuose palaidoti žymiausių lenkų palaikai.

Koperniko mokslų centras – vienas naujausių ir moderniausių Varšuvos muziejų (įkurtas 2010 metais). Šį technologijų muziejų geriausia būtų vadinti laboratorija, kur kiekvienas lankytojas liesdamas, klausydamas ar žiūrėdamas gali pažinti mus supantį pasaulį. Mokiniai turėjo galimybę kelias valandas savarankiškai domėtis dabartiniais įvairių mokslo sričių pasiekimais. Jie šį muziejų įvertino kaip įdomių, naujų mokslo pasiekimų centrą, kuriame robotas nupiešia portretą, o arfa groja ir be stygų. Mokinius lydintys mokytojai ne mažiau už vaikus buvo nustebinti mokslo įdomybėmis.

Antrąją dieną dar linksmiau nusiteikę susiruošėme pratęsti ekskursiją po Vilanovo rūmus. Juose kadaise buvo karaliaus Jono III Sobieskio vasaros rezidencija. Vėliau čia gyveno Augustas II ir kitos aristokratų šeimos. Tai nuostabus didingojo baroko pavyzdys ir buvusios Respublikos didybės liudininkas. Rūmus supa didžiuliai dviejų lygių itališki sodai ir romantiškas angliško stiliaus parkas. Čia vyksta svarbūs kultūriniai renginiai ir koncertai. Buvusiose arklidėse įsikūręs Plakatų muziejus.

Aplankėme Kultūros ir mokslo rūmus. Liftu pakilome į trisdešimtą aukštą. Čia prieš mūsų akis atsivėrė nuostabiai graži Lenkijos sostinės panorama. Šalia pokarinės Varšuvos pastatų buvo matyti į miestą įsilieję modernūs pastatai bei parkai, medžiai.  O žmonės ir mašinos  atrodė  tarytum maži taškeliai.

Smagu, kad galėjome aplankyti tokią gražią mūsų kaimyninę šalį, kurioje gausu nuostabių muziejų, eksponatų, rūmų. Svarbiausia, kad galėjome tuo pasidžiaugti visi kartu. Manau, daug kas pritars, kad ši kelionė tikrai buvo nepamirštama.

Asta Šalkauskaitė

Atnaujinta: 2014/10/28