Tauta, nežinanti praeities, neturi ateities. Jonas Basanavičius

Šis ruduo – jubiliejinis laikas mūsų progimnazijai. Švenčiame progimnazijos įkūrimo 70-ąsias metines, o lapkričio 23-ią minime dr. Jono Basanavičiaus 170-ąjį gimimo jubiliejų.  Didis buvo mūsų Basanavičius, didžius darbus jis nudirbo Lietuvos labui. Šiuos darbus prisiminėme visą lapkričio mėnesį mokykloje įgyvendindami projektines veiklas.

Pirmokai dalyvavo ekskursijose po S. Konarskio gatvę ir vykdė projektą ,,Pasakų skrynelė. Parodą galima pamatyti mokyklos trečiajame aukšte. Antrokai skaitė surinktas daktaro pasakas. Norėdami gražiai ir įdomiai jas iliustruoti, dalyvavo „Vaikų Žemė“  literatūros pažinimo programoje vaikams. Trečių klasių mokiniai patriarcho veiklas, svarbiausius gyvenimo momentus įamžino ir stenduose pateikė chronologine tvarka – nuo 1851 m. lapkričio 23 d. iki 1927 m. vasario 16 d., taip sukurdami laiko juostas.  Ketvirtų klasių mokiniai sukūrė šventinį vaizdo įrašą ir pasidalijo savo mintimis apie dr. Joną Basanavičių.

Penktų klasių mokiniai, prisimindami laikraštį „Aušra“, sukūrė sienlaikraštį „Basanavičiukų aušrelė“, kuriame patalpino Basanavičiaus portretus ir mintis, kodėl myli Lietuvą.  Šeštų klasių mokiniai, padedami dailės mokytojos J. Šakočiuvienės, iliustravo vietoves, kuriose gyveno Nepriklausomybės Akto signataras. Šį mėnesį progimnazijos langus taip pat papuošė 78 kl. mokinių sukurti karpiniai. Tai puošmena, retai sutinkama šiandieniniuose namuose.Parodą „Audinių raštai“ parengė  7č bei 8-ų klasių mokiniai. Technologijų mokytojai kartu su mokiniais aiškinosi juostų ornamentų simbolius, dėliojo kompozicijas, spalvinius derinius, gilinosi į Suvalkijos kraštui būdingus juostų ypatumus ir „išaudė kitaip“ pasirinktą rankdarbį.

Lapkričio 23 d. 10:00 val. jubiliejines veiklas vainikuoja J. Basanavičiaus vardo mokyklų konferencija „J. Basanavičiaus pėdsakais XXI a.“. Šios konferencijos metu Vilniaus J. Basanavičiaus gimnazijos, Vilniaus J. Basanavičiaus progimnazijos, Kauno J. Basanavičiaus gimnazijos, Ukmergės J. Basanavičiaus gimnazijos bei Bartninkų J. Basanavičiaus mokyklos-daugiafunkcio centro moksleiviai pristato sukurtus kūrybinius ir tiriamuosius darbus, kuriuose atskleidžia savo J. Basanavičiaus paveikslą. 14:00 val. progimnazijos bendruomenė prisijungia prie šventinio J. Basanavičiaus gimnazijos organizuojamo minėjimo prie J. Basanavičiaus paminklo greta Lietuvos nacionalinės filharmonijos, kur iškilmingai bus paminėtas Lietuvos patriarcho jubiliejus.

Džiaugiamės ugdydami jaunąją kartą remdamiesi nepriklausomos Lietuvos kūrėjų idėjomis, vertybėmis ir nuveiktais darbais.

Atnaujinta: 2021/11/23

Septintų klasių STEAM kelionė arba gamtamokslės pamokos „be sienų”