Sausio 13-oji – lietuvių tautos ir valstybės vienybės simbolis. Mūsų laisvei jau dvidešimt aštuoneri! Šią sukaktį paminėjo ir Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos mokiniai bei mokytojai. Laisvės gynėjų dienos rytą mokyklos languose plazdėjo atminimo žvakių liepsnelės. Taip mes prisijungėme prie jau dvyliktą kartą Lietuvoje vykstančios pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Laisvės gynėjų dieną degamos žvakės simbolizuoja apgintos nepriklausomybės šviesą, laisvės idėjų pergalę prieš brutalią jėgą, atmintį ir susikaupimą, taip pagerbiami žuvusieji ir nukentėjusieji Sausio 13-ąją.

Mokiniai klausėsi pasakojimų apie mūsų tautai svarbius Laisvės gynėjų dienos įvykius, tąnakt žuvusius žmones, prisiminė dramatiškas dienas, kai Lietuvos valstybė ir jos piliečiai, vienijami bendrų tikslų ir idėjų, apgynė savo nepriklausomybę.

Laisvės gynėjų dieną mokinių ir mokytojų atlapuose „žydėjo“ neužmirštuolės žiedai, simbolizuojantys orią, savarankišką Lietuvą.

Lietuvių kalbos mokytoja Asta ŠalkauskaitėAtnaujinta: 2019/01/11

Jums taip pat patiks

Šokiai STEPO žingsniu
Šokiai STEPO žingsniu
Kovo 11-osios minėjimas „Čia mano Lietuva”
Kovo 11-osios minėjimas „Čia mano Lietuva”