Kovo mėnesį Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje vyko 5 klasių rašinėlių „Vilnius – mano miestas“ konkursas, skirtas Vilniaus miesto savivaldos 625 metų sukakčiai.

Sveikiname laimėtojus:

I vieta – Goda Šimkonytė,  5 a klasė.

II vieta – Jokūbas Adomavičius, 5 a klasė.

II vieta – Gabrielė Skupaitė, 5 b klasė.

III vieta – Bartas Česnavičius, 5 c klasė.

Keletas ištraukų iš rašinių.

Man patinka ryte dar auštant išeiti pasivaikščioti po savo gimtąjį miestą Vilnių. Klausytis kartais sudrumsčiančių tylą žingsnių, šlavėjo šluotos brūkštelėjimo. Stebėti, kaip miestas prabunda, kaip iš už kalno veržiasi saulės spinduliai ir žaismingai vingiuojančioje, skaidrioje Vilnelėje praplaukia lapas. “

Goda, 5 a kl.

„Ar žinote, kad Vilnius yra vienas iš tų nedaugelio miestų, kuriame yra išlikę tiek daug žalumos? Manau, kad nieko nėra mieliau, kaip sėsti saulėtą šiltą vakarą ant dviračio ir važiuoti į Vingio parką. Aš turiu svajonę, kad ateities kartos pamatytų Vilnių tokį, kokį aš matau. Man patinka Vilnius, o tau?“

Jokūbas, 5 a kl.

Vilnius – mano miestas. Aš jį myliu ir branginu, tai mano dalis, dalis gyvenimo. Vilnius – Lietuvos širdis.

Gabrielė, 5 b kl.

„Kai gyvenu šiame mieste, vaikštau tomis pačiomis gatvėmis kaip ir mūsų protėviai, suprantu, kiek daug jis man reiškia.“

Bartas, 5 c kl.

Vilnius – tai miestas, kuris sužavi tave iš karto ir neleidžia jo pamiršti.

Marta, 5 c kl.

„Aš galiu po Vilnių vaikščioti ir vaikščioti. Jis man ne labirintas, tai mano pieva, kurioje galiu lakstyti ir lakstyti, bet visada rasiu kelią atgal.“

Lukas, 5 b kl.

Mėgstamiausia vieta Vilniuje – Vingio parkas, kuriame auga didelė pušis lenktu kamienu, ant kurio aš mėgstu gulėti ir žiūrėti į dangų. Pušis man primena Palangą, o Palanga – neseniai iš mūsų tarpo išėjusią močiutę Liuciją.

Saulė Marija, 5 a kl.

„Aš labai myliu Vilnių ir džiaugiuosi, kad jame gyvenu. Man labai patinka Vilniaus kraštovaizdis dėl savo retumo, nuostabumo ir įspūdingumo. Dar labiau Vilniuje mane žavi vilniečių gerumas ir sąžiningumas.“

Aleksandras, 5 c kl.

Jei kažkas man pasiūlo gyventi kitur, aš atsakau – man ir čia gerai, nes tik čia aš esu laimingas.

Martynas, 5 c kl.

„Bet geriausia yra tai, kad žmonės čia draugiški. Jie nevengia padėti, patarti, pagelbėti ir parodyti, kur eiti.“

Laurynas B.,  5 a kl.

Gyventi čia labai gera. Džiaugiuosi, kad čia gimiau.

Matas, 5 a kl.

Konkursą organizavo istorijos mokytojos D. Tomkutė ir R. Dailidonytė.

Atnaujinta: 2013/11/08