Mokslo metų pabaigoje išgyvenome neeilinę – Tyrėjų dieną.

Ir mokytojai, ir mokiniai, o dažnai – ir visos šeimos ruošėsi šiai ypatingai dienai: kūrė projektus, netradicines pamokas, ruošėsi tyrimams ir įvairiems eksperimentams. Tyrėjų diena yra nepaprastas įvykis progimnazijai, ir tikime, kad visa mūsų bendruomenė turėjo galimybę dalyvauti, pamatyti, patirti ir pasimokyti vieni iš kitų.

Tyrėjų dienos veiklose dalyvavo visų klasių mokiniai. Visi kūrėjų dienos pasirengimai, bandymai, pristatymai ir refleksijos vyko nuotoliniu būdu (Zoom).

Po Tyrėjų dienos specialiu el pašto adresu gavome klasių auklėtojų išsamesnių ar trumpų refleksijų, kuriose pagrindinė pasikartojanti mintis – puiki diena, vaikai buvo įsitraukę, labai susidomėję, dažnai atliko daugiau nei vieną bandymą, o rinkdami medžiagą apie pasirinktą fenomeną neapsiribjo minimalia informacija, o aiškiai pasigilino, ieškojo įvairių šaltinių. Beveik visi mokytojai, siuntę savo refleksijas ar perdavę mokinių įspūdžius, minėjo, kad tokios įtraukiančios, kitoniškos ir įvairiapusiškai lavinančios dienos vaikai pageidautų ir ateityje.

Dėkojame mamoms ir tėčiams, močiutėms ir seneliams, globėjams ir bičiuliams, padėjusiems moksleiviams ruoštis Tyrėjų dienos eksperimentams.

Dalijamės šios dienos šurmuliu ir atradimų jauduliu užfiksuotu nuotraukose.

Jau vėl laukiame kitų metų, kai galėsime visi pasinerti į eksperimentų, tyrimų, stebėjimų pasaulį.

Atnaujinta: 2021/10/06