VILNIAUS JONO BASANAVIČIAUS PROGIMNAZIJOS NEFORMALIOJO ŠVIETIMO ORGANIZAVIMO TVARKA (.docx)

Neformaliojo švietimo būreliai 1 – 4 klasių mokiniams (.docx)

Neformaliojo švietimo būreliai 5 – 8 klasių mokiniams (.docx)

Būreliai:

JE PARLE FRANÇAIS ET TOI?


Prancūzų kalbos mokytoja : Vida Kasperavičienė
1-4 kl.
Trumpas būrelio turinys :
1. Abėcėlė.
2. Trumpas prisistatymas.
3. Šeima. Draugai.
4. Skaičiai iki 100.
5. Gyvenamoji vieta.
6. Oras.
7. Mano pomėgiai.
Darbas su mediateka, kompiuterinės užduotys, dainelės, žaidimai, kryžiažodžiai.

Prancūzų kalbos būrelis

Prancūzų kalbos būrelis ,,Le français en s’amusant”

Prancūzų kalba – indoeuropiečių romanų kalbų grupės kalba. Daugiau nei 200 milijonų žmonių kalba prancūziškai penkiuose žemynuose. Tai daugelio tarptautinių organizacijų ( Jungtinių Tautų Organizacijos, Europos Sąjungos, Tarptautinio olimpinio komiteto, Pasaulio prekybos organizacijos, Tarptautinio teisingumo teismo ir daugelio kitų) oficiali arba darbo kalba.
Prancūzų kalbos būrelis „Le français en s‘amusant“, skirtas 5-6 klasių mokiniams, kurie pradeda mokytis prancūzų kalbos. Pagrindiniai būrelio tikslai – įgyti pradinių prancūzų kalbos žinių, skatinti mokinių norą mokytis prancūzų kalbos, susipažinti su Prancūzijos kultūra, tradicijomis. Būrelio veikla orientuota į mokinių aktyvumo, saviraiškos ir kūrybiškumo ugdymą bei skatinimą mokantis prancūzų kalbos. Užsiėmimų metu mes ne tik mokomės naujų žodžių, atliekame įvairias užduotis, bet ir dainuojame, improvizuojame, vaidiname prancūziškai! Užsiėmimai vyksta ketvirtadieniais per septintą pamoką 207 kabinete. Būrelio vadovė prancūzų k. mokytoja Daiva Lemežonienė.

 

Gitaros klubas ir ,,Rock ID

Gitaros klubas gyvuoja jau 7-tus metus. Šį būrelį  lanko vaikai nuo pirmos iki penktos klasės.

Pamokų metu mokiniai susipažįsta su gitaros pagrindais, geba pažinti natas. Taip pat išmoksta groti pirmuosius nesudėtingus akordus ir pažįsta kitas atlikimo technikas. Vaikai mokosi groti kartu, tobulina ansamblinio grojimo būdus. Vieni iš pirmųjų mokinių jau yra sukūrę savo muzikos grupes ir tęsia veiklą koncertuose bei konkursuose.

Mokyklos roko grupė „Rock ID“ gyvuoja jau 8-tus metus. Grupėje vaikai mokosi muzikuoti kartu, bendradarbiauti, klausytis vienas kito. Jaunieji muzikantai turi galimybę susipažinti su įvairiais muzikos instrumentais, stiliais. Puikiai integruojasi  mokyklos ir šalies renginiuose, konkursuose.

Grupė  „Rock ID“  yra daugelio  konkursų nugalėtoja ir laureatė.

Būrelių vadovas – muzikos mokytojas Vitalis Vošterys

IT akademija

IT akademija
Vadovė Irena Levanavičienė
Tai būrelis, skirtas 5-8 klasių mokiniams. Mokiniai lavina savo loginį mąstymą bei kūrybiškumą,
vaizduotę ir fantaziją. Mėgaujasi programuodami žaidimus, projektuoja piešinius bei džiaugiasi
būdami kartu.

Kulinarijos būrelis ,,Gardu žinoti“

Smalsu, kas padaro sumuštinį, iškepa sausainių, išverda bulvių košę? Ogi pats, jei ateini pirmadienį į būrelį, tuomet ir supranti, kaip ,,Gardu žinoti“. Čia susipažįsti su įvairiais produktais, patiekalų grupėmis. Pagilini žinias apie sveiką mitybą. Išmoksti rasti dalyko sąsajas ir jas pritaikyti. Sužinai apie stalo kultūrą, etnokultūrą ir tradicijas.
Būrelį veda mokytojos Aušra Jurgaitienė ir Erika Kerulytė

Anglų kalbos būrelis 2 klasei

ENGLISH FOR KIDS

antrokams pagal Oxford University Press išleistą spalvingą ir nuotaikingą mokymo priemonę Show and Tell, papildant British Council Learn English Kids http://learnenglishkids.britishcouncil.org/en interaktyviomis užduotėlėmis, pasakomis ir dainomis.

Vaikai klausosi trumpų istorijų nutinkančių keturiems personažams, mokosi žodžius, frazes susijusias su kasdieniškom situacijom, bando jas panaudoti savo vaidinamuose dialoguose.

Pagrindiniai tikslai – leisti vaikams gerai jaustis angliškoje aplinkoje, išmokti naujų žodžių, suprasti jų lygį atitinkančias istorijas, pokalbius, išdrįsti trumpai pasisakyti, sureaguoti tinkamai į klausimą, pašnekovą, mokytoją ir skatinti domėjimąsi kalba.

Temos – apie šeimą, namus, sportą, šventes, jausmus, gyvūnus, maistą, orą, sodą, rūbus, mokyklą.

Būrelio vadovė Jolanta Vitkauskienė

Anglų kalbos būrelis 3 – 4 klasių mokiniams Inside-Out

Būrelio vadovė – anglų kalbos mokytoja Jurga Kukienė.

Būrelio veikla siekiama skatinti mokinius bendrauti angliškai, plėsti žodyną, ugdyti pasitikėjimą savimi bei  lavinti komunikacinius raiškos gebėjimus.

Anglų kalbos mokomės neformalioje aplinkoje, atispalaidavę, atlikdami smagias užduotis, žiūrėdami mokomuosius arba populiarius filmus, skaitydami įdomias istorijas, klausydamiesi muzikos, diskutuodami, kurdami pasakas, vaidindami, atlikdami eksperimentus, gamindami maistą pagal angliškus receptus, žaisdami komandinius bei stalo žaidimus, dalyvaudami viktorinose ir daugybę kitų dalykų. Pasirenkant užsiėmimų temas ir mokymo metodus remiamasi šiuolaikiška anglų kalbos mokymo metodika bei kultūriniu aspektu (https://www.britishcouncil.org/).

Anglų kalbos būrelis English Adventure, skirtas 1 – 2 klasių mokiniams

Anglų kalbos būrelis English Adventure, skirtas 1 – 2 klasių mokiniams.
Būrelio vadovė – anglų kalbos mokytoja Jurga Kukienė.
Būrelio veiklomis siekiama jaunuosius mokinius supažindinti su anglų kalbos pradmenimis. Užsiėmimuose naudojami aktyvūs žaismingi mokymosi metodai, orientuoti į jaunesniojo amžiaus mokinių poreikius bei interesus, siekiama skatinti vaikų pažinimą, kūrybiškumą bei pasitikėjimą savimi. Pristatant temas naudojami paveikslėliai, smagūs žaidimai, video medžiaga, kurioje mylimi filmukų herojai moko anglų kalbos. Ypač didelis dėmesys skiriamas tradicinėms Britų vaikų dainoms,pasakoms ir žaidinimams, kurie pateikiami animaciniuose video klipuose, juose daina, pasakojimas yra susiejami su judesiu, o tai vaikus skatina kartu judėti, pakartoti ir įsiminti.
Vaidyba, dainavimas, pasakos padeda geriau suvokti kalbą ir jos tikslą, intonacijos ir tono svarbą. Smagios užduotys plečia mažųjų akiratį, ugdo jų vaizduotę ir kūrybiškumą, suteikia malonių įspūdžių bei formuoja anglų kalbos ir raiškos įgūdžius.

KERAMIKOS būrelis

KERAMIKOS būrelis

Vadovė-dailės mokytoja Jolita Šakočiuvienė

Keramika– tai pažintis su formomis, molio raiškos galimybėmis, darbo technologijomis.

Keramikos pamokose mokiniai įgauna meninę ir estetinę kompetenciją. Kūrybinė veikla pritraukia mokinius, kurių mokymosi motyvacija nėra argumentuota ar silpna. Keramikos būrelio įgyvendinimas konkrečiai prisideda prie vaikų ir jaunimo kūrybinių galių stiprinimo, lavina vaikų smulkiąją motoriką, mąstymą bei erdvinį suvokimą.

Mokiniai užsiėmimų metu praplečia dailės žinias ir gebėjimus, išmoksta įvairių keramikos technikų. Praktiškai pritaiko virvelinės, plokštuminės, skulptūrinės ir taikomosios keramikos rūšis. Dekoruoja dirbinius glazūra ir angoba.

Etnokultūros būrelis

Etnokultūros būrelis

Etnokultūros būrelio veikla labai įvairi ir įdomi. Per mokslo metus stengiamės susipažinti su Lietuvos krašto kultūrinėmis bei gamtinėmis įžymybėmis, domimės Lietuvos istorija.  Bendraudami su Jaunųjų turistų centru, lankomės įvairiuose Lietuvos regionuose: pabuvojome Žemaitijoje, Aukštaitijoje, Dzūkijoje. Mokinių pavasario bei rudens atostogų metu vykstame į dviejų dienų ekskursijas, aplankome įdomiausias to regiono vietoves. Domimės ir Vilniaus miesto įžymybėmis, jas lankome su gidais, kurie turi ką papasakoti. Savaitgaliais dalyvaujame įvairiuose žygiuose aplink Vilnių. Nemažai mūsų mokyklos vaikų dalyvavo nacionaliniame Lietuvos moksleivių piliakalnių žygyje Neries regioniniame parke.

Bendraujame su dideliu Lietuvos mylėtoju – Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos direktoriumi Vytautui Dailidka. Su juo  aplankėme  ir Eišiškių apylinkes, matėme Vytauto Didžiojo žmonos Onos piliavietę, baigiantį griūti ir nebesaugomą Gornostajiškių dvarą, Jašiūnų įžymybes, Radvilų ,,sapno“ obelų sodą, daug sužinojome apie Dieveniškes, piliakalnius, senąjį Grybiškių ąžuolą ir kt.

Tradiciškai švenčiame kelias kalendorines šventes natūralioje aplinkoje: Vėlines Karmazinų pilkapiuose bei Jurgines prie Baltupio upelio aukštupio.

Jaunųjų turistų centro kraštotyrininkų skyrius organizuoja įvairius konkursus apie Lietuvą, kasmet vyksta tautosakos festivaliai ,,Senolių godos“, kuriuose mes irgi dalyvaujame.

Nuolat rūpinamės 2012 m. pasodinta Maironio ąžuolų giraite netoli Karmazinų pilkapių.

Aktyviausi būrelio nariai yra septintokai, tačiau mūsų veikloje dalyvauja ir penktokai.

Etnokultūros būrelio vadovė Marija Mašanauskienė

Anglų kalbos būrelis 3-4 kl.

Anglų kalbos būrelyje sukuriama aplinka, kurioje vaikai skatinami pažinti anglų kalbą žaisdami, bendraudami ir kurdami. Pagrindinį dėmesį skiriame kalbėjimui, darbui porose ir nedidelėse komandose. Mėgstame kūrybinius darbelius ir ruošiamės jų pristatymams. Mokomės taip, kad būtų įdomu, naudinga ir smagu!

Būrelis skirtas 3-4 kl. mokiniams.

Laikas: pirmadienis, po 7 pamokų.

Vieta: 307 kabinetas.

Būrelio vadovė: Giedrė Lileikytė