Tęsiame mokyklos tradiciją su penktokais keliaudami po Jono Basanavičiaus gimtuosius kraštus

Smagu, kad ir šiemet 5-tų klasių mokiniai buvo apdovanoti jau tradicine tapusia išvyka po Jono Basanavičiaus gimtuosius kraštus. Rugsėjo 4-5 d. visos penktos klasės lankėsi Paežerių dvare bei Jono Basanavičiaus gimtinėje Ožkabaliuose. Paežerių dvaras įvardijamas kaip Suvalkijos perlas ir palydimas įvairiais epitetais. Vieni čia regi senosios Graikijos atspindį, kiti Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikus, nukeliančius į 18 amžių. Mokiniai pasivaikščiojo po didingas dvaro menes, klausėsi gido pasakojamų istorijų bei įdomybių.

Progimnazijos komandos vizitas Europos Parlamente

Fêtons l’Europe! Su 70-tuoju jubiliejumi, Europos Parlamente!
Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos komandai teko didelė garbė atstovauti Lietuvai tarptautiniame Europos Parlamento renginyje. 27-nių šalių atstovai, 1200 mokinių, susitiko Europos širdyje – Strasbūre.
Dar žiemą pradėjome ruoštis garbingai sukakčiai, mokydamiesi žymių kompozitorių kūrinius. Kartu su Strasbūro Filharmonijos orkestru, jubiliejaus proga mokiniai atliko kūrinius, kviečiančius galvoti apie ateitį, saugoti planetą, rūpintis rytojumi. Renginį vainikavo iškilminga L. van Bethoveno „Odė džiaugsmui“, skambanti vaikų lūpomis.
Vaikai džiaugėsi pamatę Europos Parlamentą ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus, turėjo progą pasėdėti parlamentarų kėdėse ir atiduoti savo balsą organizatorių užduotiems klausimams. Didelio dėmesio sulaukė astronautas Matthias Maurer, kuriam vaikai uždavė klausimus apie buvimą erdvėje ir astronauto gyvenimą.
Dėkojame organizatariams už galimybę jaustis nors ir maža, bet svarbia Europos dalimi.
Skaityti daugiau

Lietuvos mokiniai dalinasi inžineriniais kūriniais

2023 m. balandžio 20 d. įvyko Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos kartu su partneriais – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademija ir Vilnius Tech – organizuotas  bendrojo ugdymo mokyklų mokinių kūrybinių darbų gamtos mokslų, technologinio, inžinerinio, kūrybinio skaitymo ir rašymo, meninio ir matematinio ugdymo (STREAM) konkursas „Inžineriniai sprendiniai Lietuvoje“. Konkurso tikslas –  skatinti mokinius domėtis visomis STREAM ugdymo sritimis, ugdyti kūrybišką požiūrį į gamtos ir tiksliuosius mokslus bei gebėjimus juos praktiškai taikyti, sprendžiant realaus pasaulio problemas. Skaityti daugiau

Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiada progimnazijoje

Kovo 3-4 dienomis Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje vyko Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiada. Mokykloje sulaukėme mokinių iš skirtingų Lietuvos mokyklų, o taip pat, ir juos lydinčių mokytojų bei svečių iš Prancūzų instituto, Vilniaus miesto savivaldybės ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Iškilmingas renginys prasidėjo olimpiados atidarymu, kuriame skambėjo sveikinimo žodžiai, mūsų mokyklos mokinių atliekamos prancūziškos dainos ir nuotaikingi šokiai. Po atidarymo šventės mokiniai suskubo spręsti olimpiados užduočių, o jų mokytojai buvo pakviesti į įtraukiančias paskaitas.

Vilniui 700 metų!

Vilniaus 700 – ojo jubiliejaus proga progimnazijos koridoriai tampa Vilniaus gatvėmis, o juose iškabinti visų, nuo pirmokų iki aštuntokų, mokinių darbai.
Pradinukų koridorius-gatves puošia: Gedimino pilis keturi metų laikai, karpiniai-nameliai „Ateities Vilnius”, klasikinio Vilniaus architektūra, iliustruoti eilėraščiai apie Vilnių, geležinio vilko portretai, Gedimino sapno iliustracijos, laiškai Gediminui. Skaityti daugiau

Progimnazijoje iškilmingai atidaryta Jono Basanavičiaus vardo lauko klasė bei apdovanoti tradicinės Jono Basanavičiaus mylios bėgimo nugalėtojai

Pamažu įsibėgėja mokslo metai, kurie šiemet pažymėti artėjančiu Jono Basanavičiaus 170-ųjų gimimo metinių bei mokyklos įkūrimo 70-uoju jubiliejais ir šiems įvykiams paminėti skirtais renginiais. Nors rudens orai apgaubti darganomis, rugsėjo 22-ąją, trečiadienį, progimnazijoje vyko tradicinė Sporto ir sveikatingumo diena, sukvietusi mokyklos bendruomenę į Vingio parką ir kitas mokyklos erdves. Skaityti daugiau