Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje iškilmingai atidaryta Fab Lab klasė. Tai viena iš nedaugelio tokių klasių Lietuvos mokyklose.

Fab Lab – tai išmaniųjų elektroninių technologijų laboratorija, kurioje mokiniai kurs ir eksperimentuos, mokysis elektronikos ir programavimo pagrindų, konstruos mikroschemų prototipus ir net gamins robotus ar skraidančius arduinus.

“Svarbiausia, kad eksperimentuodami, programuodami ir konstruodami mokiniai savo rankomis kurs inovacijas, kūrybiškai spręs kasdienės aplinkos problemas ir mėgausis mokymosi procesu – tiek pamokų, tiek popamokiniu metu”, – sake progimnazijos direktorė Jurgita Nemanienė.

Naujos klasės duris padėjo atverti Vilniaus m. savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, kuris džiaugėsi, jog mokiniai turėdami tokias sąlygas galės tapti mažaisiais išradėjais, spręsdami inžinerinius uždavinius ir tiksliuosius dalykus pritaikydami kasdieniame gyvenime.

Įrengta laboratorija galės naudotis Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos ir Justino Vienožinskio dailės mokyklos bendruomenės nariai. Tačiau progimnazijos mokytojai jau dalijasi gerąja patirtimi ir kviečia kitų mokyklų darbuotojus susipažinti su inovatyvių technologijų pritaikymu mokyklose.

Donata Vaičiulienė

Jums taip pat patiks

Konferencija „Matematika aplink mus”
Lietuvos banko atstovai progimnazijoje
Minime 29-ąją Laisvės gynėjų dieną