Birželio 12 d. 8A klasės mokiniai kartu su matematikos mokytoja Rita Šatkauskiene lankėsi  Fizinių ir technologijos mokslų centre. Šis centras – tai viena didžiausių mokslinių tyrimų įstaigų Lietuvoje. Moksleiviai apžiūrėjo „Medžiagų struktūrinės analizės“ ir „Katalizės“ skyrius, matė, kaip įrengtos šiuolaikinės mokslinės laboratorijos, susipažino su skenuojančio elektroninio mikroskopo (EVO – 50) ir optinio emisinio spektrometro (ICP – OES) galimybėmis.

Mokinius ypač  sudomino bandymai su skystu azotu, t.y. staiga  paskleista azoto dūmų uždanga, kai akimirksniu buvo sušaldytas orchidėjos žiedas, saldainiai. Taip pat vaikai stebėjo auksinio lietaus, cheminio sodo, vulkano, dramblio dantų pastos susidarymą, helio dujų poveikį ir kitus lig šiol nematytus bandymus. Ši išvyka mokiniams buvo naudinga ir įdomi. Chemija nėra vien formulių ir sudėtingų lygčių mokslas. Chemija – tai įdomių bandymų ir eksperimentų pasaulis. Išvyką padėjo organizuoti chemijos mokytoja Irena Stalnionienė.

Mokytojos Irena Stalnionienė ir Rita Šatkauskienė

Jums taip pat patiks

Prancūzų kalbos projektas “Nos espoirs” apdovanotas ETwinning ženkleliu
Gedulo ir vilties dienai paminėti -vizitas į Tremtinių namus
Projekto “Mūsų eksperimentas” laimėtojai