kartu1

Paskutinė savaitė prieš rudens atostogas Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje buvo paskelbta draugiškumo savaite. Jos metu kvietėme 1-4 klasių mokinius ir visą mokyklos bendruomenę susimąstyti apie draugystės, gerumo svarbą gyvenime. Svarbu, kad  kiekvienas suprastų pagarbos, tolerancijos prasmę, nepamirštų šypsotis, maloniai bendrauti, bei prasmingai praleistų laiką mokykloje ne tik pamokų, bet ir pertraukų metu. Buvo siekiama užimti vaikus pozityviomis, skatinančiomis mąstyti veiklomis. Svarbu tolerancijos jausmą skiepyti kuo anksčiau vaikystėje, kad vėliau nereikėtų taisyti padarytų  klaidų. Taigi pagrindinis draugiškumo savaitės tikslas – sustiprinti mokinių tolerantiškumo ir daugiškumo jausmą, parodyti, kad teigiamas bendravimas teikia daug daugiau gerų emocijų, nei pyktis ir patyčios.

Kiekviena „Draugiškumo savaitės“ diena buvo kažkuo ypatinga ir išskirtinė.

Pirmadienį visus 1-4 klasių mokinius kvietėme dalintis šypsenomis, klasėse buvo pakabintos šypsenėlės, kurias buvo galima pasiimti sau arba padovanoti kitam, kuriam tuo metu  labai reikalinga šypsena. Tačiau popierinės šypsenos buvo tik simbolis, nes pagrindinis dienos tikslas – kuo daugiau šypsotis ir dalintis pozityviomis mintimis.

Antradienį nepabijojome pasakyti kitiems, kas mums juose patinka. 2-3 klasių mokiniai gavo korteles su į viršų pakeltu nykščiu, kuris reiškia „patinka“. Vaikai dalinosi šiais ženkliukais, atvirai, o ne virtualiai galėjo pasakyti vieni kitiems komplimentus ir kas konkrečiai jiems patinka.

Trečiadienį džiaugėmės draugystės burbulais. Visi pirmokai su savo mokytojomis buvo pakviesti į mokyklos kiemelį pūsti muilo burbulų, kartu pažaisti, artimiau susipažinti. Smagu, kad niekas nepabūgo vėsaus oro, vaikai linksmai dūko, pūtė burbulus, o kiti progimnazijos mokiniai galėjo pasigrožėti šiuo reginiu pro langus.

Ketvirtadienį daugiausiai darbo turėjo vyriausi pradinukai. 4 klasės mokiniai piešė draugystės skėčius. Vaikai kūrybiškai vaizdavo, kaip įsivaizduoja, kas yra draugystė. Vėliau buvo surengta skėčių paroda.

Penktadienį pasidžiaugėme draugystės savaitės rezultatais, padiskutavome, pasigrožėjome paroda ir padėkojome vaikams už aktyvų dalyvavimą.  Tikimės, kad ir po šios savaitės mokyklos bendrauomenė nenustos šypsotis, nuotlat bus draugiški vieni su kitais ir dalintis geromis emocijomis.

Dėkojame visiems prisidėjusiems!

Lietuvos edukologijos universiteto socialinės pedagogikos studentės

Vilija ir Dovilė

Atnaujinta: 2013/11/07